• Bitkisel Kök Hücre Bakımı

  Günümüzde kök hücre tedavisine, bakımına ilgi oldukça fazladır. Kök hücrelerin güzellik, cilt bakımı gibi alanlarda da kullanımı dile getirilmektedir. Vücudumuzdaki doku ve organların temel hücreleri kök hücrelerdir. Bunların sınırsız bölünme, kendilerini yenileyebilme, doku ve organlara dönüşme yetenekleri vardır. Bu yüzden kök hücre tedavileri de oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Bitkilerin kök hücreleri de aynı etkiyi göstermektedir. Bu nedenle özellikle cilt bakımında kullanılan ürünlerin içeriğine bitkisel kök hücreler ilave edilerek, cilt bakımında mükemmel sonuçlar veren kozmetik ürünler elde edilmeye başlanmıştır.

  Bitkisel kök hücre bakımı ile cilt bakımının yapılması

  Uzmanlar cilt bakımında, cilt yenileme, gençleştirme ve cilt tedavisi için bitkisel kök hücre teknolojisini kullanarak, ciltte fark yaratan bakım ürünleri üretmeye başladılar. Pek çok kozmetik firması bu ürünlerini piyasaya sunmuştur. Cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılan ürünler ciltte mükemmel bir etki yaratıyor. Hücre yenileyici ürünler cildi sürekli şekilde uyarmakta, bir yandan cilt lekeleriyle mücadele ederken, diğer yandan günlük cilt bakımı yapmaktadır. Bunun gibi bitkisel kök hücre teknolojisiyle üretilen farklı etkileri bulunan cilt bakım ürünleri bulunmaktadır.

  Bitkisel kök hücre bakımı cildin ışıltılı bir görünüm kazanmasına, kuru cilt yapısının nemlenmesine yardımcı olur. Bitki ekstreleri içeren ürünler cilt bakımında yeni bir dönemin kapılarını aralamaktadır. Bu ürünlerde genellikle yalancı mazı, manolya ağacı kabuğu, bezelye proteini, greyfurt, ak söğüt, papatya, shea fındığı gibi bitkisel içerikler bulunmaktadır.

  Bitkisel kök hücre bakımı için sadece cilt lekeleri gideren ürünler değil, leke açıcı, güneş kremi, fondöten gibi ürünlerde üretilmiştir. Hem ciltteki kusurların kapatılması, hem de cildin UV güneş ışınlarından korunması sağlanmaktadır. Bu ürünler tüm cilt tiplerine uygun içeriktedir. Cildin donuk görünümünü canlandıran, taze ve sıkı bir cilt elde etmeye yardımcı ürünler cilt bakımında yeni bir dönemi aralamaktadır.

  Cilt gençleştirme tedavisinde bitkisel kök hücre bakımı mükemmel sonuçlar vermektedir. Yaşın ilerlemesiyle ciltte kallojen, elastin üretimini gerçekleştiren fibroblast hücrelerinde yaşlanma olmaktadır. Bitkisel kök hücre bakımı sayesinde yaşlanmış hücrelerden yeni genç hücreler üretilmekte ve cilt gençleştirilmektedir.  Online Randevu

Telefon
Whatsapp