• Buz Epilasyon Nedir?
  Buz Epilasyon, günümüz teknolojisi ile Diod buz epilasyonun geliştirilmiş versiyonudur. Bu epilasyon türünün tercih edilmesinin sebebi acıyı ortadan kaldırmasıdır. Epilasyon uygulaması sırasında cihazın başlığının ısısı -3 dereceye düşer. Başlığın ısısısın düşmesi epile edilen bölgenin uyuşmasına acıyı hissetmemesine yardımcı olur. Buz Epilasyon, adını bu özelliğinden alır ve başarı oranı oldukça yüksektir.

  Buz Epilasyon Güvenilir Mi?
  Buz Epilasyon, tüm vücuda uygulanabilen bir epilasyon yöntemidir. İşlemin tüm vücuda uygulanması 35 dakika kadar sürmektedir. Cihaz 1 saniyede 10 atış yapar. Bu da uygulamanın hızlı ve konforlu olması açısından önem taşır. Acısız ve ağrısız bir epilasyon imkanı sunan Buz Epilasyon sonrasında günlük hayata dönmek mümkündür.
  Buz Epilasyon, acısız ve ağrısız epilasyon imkanı sağlarken hızlı, kolay, konforlu ve kalıcı bir epilasyonu da beraberinde getirir. Buz Epilasyon yönteminin uygulandığı süreçte tüyler ağda veya cımbız ile alınmamalıdır. Bu durumda kıl kökleri uyarıldığı için işlem olumsuz etkilenmektedir. Buz Epilasyon uygulandığı dönemde tüyler dökülene kadar ancak tıraş edilmesi tavsiye edilir. Buz Epilasyon sonrası tüm tüylerin dökülmesi yaklaşık 4 – 6 ay kadar sürer. Bu sürede farklı bir epilasyon yöntemi uygulanmamalıdır. Tüyler tamamen dökülünceye kadar farklı bir işlem yapılmamalıdır.

  Buz Epilasyon Kalıcı Bir uygulama Mı?
  Buz Epilasyon yöntemi kalıcı bir uygulamadır. Kalıcılık oranı %90 olan Buz Epilasyon 18 yaşından büyük, ağır hastalığı bulunmayan ve gebeliği olmayan herkese uygulanabilir.
  Buz Epilasyon yönteminin kalıcılığı tekrar hamile kalındığında azalma gösterir. Bunun nedeni ise değişen hormon değerleri ile birlikte kıl köklerinin uyarılarak yeniden canlanmasıdır. Bu durumda tüyler tekrar uzamaya başlar. Gebeliğin bitmesiyle birlikte 1 – 2 seans daha Buz Epilasyon uygulanabilir.

  Buz Epilasyon yöntemi her renkteki tüye ce tene uygulanabilen bir epilasyondur. Yüz, genital bölge, sırt, ense gibi hassas bölgelere de uygulanabilen Buz Epilasyonun başarısı oldukça yüksektir. buz epilasyonlar arasında açık tenlilere ve sarı kızıl tüyleri olan kişilere de uygulanabilen nadir bir epilasyon yöntemidir.

  Buz Epilasyon yöntemi ciltte herhangi bir irritasyona, lekelenmeye, acıya veya tahrişe sebep olmaz. Bu epilasyon yöntemi 4 mevsim rahatlıkla uygulanabilmektedir.
  Buz Epilasyon yöntemi ortalama 6 seansta uygulanır. Seanslar 35 dakika sürer ve her 6 haftada 1 tekrarlanır. Genelde 4 – 6 seans Buz Epilasyon uygulanması yeterli olmaktadır. Ancak gerekeli görüldüğünde seans sayısını arttırmak mümkündür. Buz Epilasyonun etkileri, tüm seanslar bittikten sonra daha net bir şekilde görülmektedir. Bu süreç içerisinde ağda yapılmamalıdır. Kıl köklerini uyaran hiçbir işlem uygulanmamalıdır. Böylece buz epilasyon yönteminin başarı oranı yüksek tutulmuş olur.  Online Randevu

Telefon
Whatsapp