• Temel Cilt Bakımı

  Temel cilt bakımı öncelikle cilt tipinin belirlenmesiyle yapılmalıdır. Cilt özellikleri tespit edilerek, buna uygun yöntemlerle cilt bakımı yapılmalıdır. Cilt bakımı sayesinde güzel bir yüze sahip olabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyulanlar cilt gözeneklerinin açık olması ve cilt yapısının pürüzsüz olması gerekir. Bu nedenle temel cilt bakımına önem verilmelidir. Gerekirse kozmetik ürünlerle birlikte, doğal ürünlerden de faydalanılmalıdır.

  Cilt bakımında yapılan hataların başında, makyajın su ve sabunla temizlenmesi gelir. Bu etkiyle ciltteki gözenekler tıkanmakta ve ciltte akne ve sivilce oluşumu meydana gelmektedir. Cildin daha erken yaşlanmasına neden olan bu sorunların yanında, kişide erken yaşlarda kırışıklık etkisi de görülebilir. Buna engel olmak için, herkes cilt temizliğine özen göstermeli ve cildine uygun nemlendirici kullanmalıdır.

  Temel cilt bakımında cilt tipinin belirlenmesi

  Cilt tipini belirlemede bir uzmanın desteğini alabilirsiniz. Ancak buna zaman bulamazsanız, kendiniz cilt tipinizi tespit etmelisiniz. Cilt tipinize belirlerken, öncelikle cildinizin temiz olması gerekir. Bu şekilde cildinizi bir saat kadar bekletin. Üzerine herhangi bir krem vs. sürmeyin. Daha sonra bir peçetenin yardımıyla cildinizin tipini kolayca tespit edebilirsiniz.

  Peçeteyi cildinize bastırdığınız zaman herhangi bir yağ kalıntısı olmazsa, cildiniz normal tiptedir. Eğer çene ve burun bölgesinde yağ kalıntıları oluyorsa, cildiniz karma tiptedir. Yağ kalıntıları her bölgede görülüyorsa, cildinizin yağlı tip olduğunu anlayabilirsiniz. En fazla bakım yağlı cilt tipinde olur. Çünkü bu kişiler sivilce ve akne sorunları yaşarlar. Cilt gözenekleri yağ dokusuyla tıkandığından, düzenli olarak cildin temizlenmesi gerekir. Kuru cilt tipinde peçete üzerinde pul pul olmuş cilt döküntüleri olur. Bu tipte cildiniz varsa devamlı nemlendirmek zorundasınız.

  Temel cilt bakımında herkesin yaşam tarzına dikkat etmesi, beslenmesine önem vermesi, uyku düzenini sağlaması, kafein içeren içeceklerden uzak kalması önemlidir. Bunlar sizin yapacağınız cilt bakımını destekler. Cildinizi güneşten korunmalı, kireçli suyla cildinizi yıkamamalısınız.

  Cildinizi düzenli olarak uygun temizleyicilerle temizlemeli, üzerine cilt tipine uygun nemlendirici krem kullanmalısınız. Belirli aralıklarla cildinize doğal maskeleri uygulamalısınız. Asla makyajlı, günün tozunu, kirini emen cildinizi temizlemeden yatmamalısınız. Her zaman cildinizde kullandığınız bakım ürünlerinin taze olmasına, kimyasal içermemesine dikkat etmelisiniz.  Online Randevu

Telefon
Whatsapp