• Leke Bakımı

  Ciltte leke bakımı özellikle yazın sona ermesiyle birlikte ön plana çıkmaktadır. Yazın güneşe maruz akalan ciltlerde oluşan lekeler için özel bir bakım uygulanmalıdır. Ciltte renk değişimine neden olan lekeler yüzünden ciltte kırışıklıkların göz önüne çıkması da ayrı bir sorun haline gelir. Bu yüzden yaz bittiğinde cildinizi eski haline döndürmek için leke bakımı yaptırmalısınız.

  Leke bakımı nasıl yapılır?

  Peeling: Bu yöntem anesteziye gerek kalmadan, cildi soyucu etkisiyle leke gidermede oldukça etkilidir. Bunun için kullanılan TCA maddesi yüzde, boyun ve dekolte bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Önce cilt temizlenir ve TCA maddesi 1-3 dakika kadar ciltte kalır. Ardından cilde özel bir krem tatbik edilir. Bu şekilde 12 saat beklenerek, cilt yıkanıyor. Bundan sonra 4-5 gün ciltte soyulma ve pullanma oluyor. Bu süreçte cildin güneş koruyucu kremlerle korunması gerekir.

  Mezolift: Leke bakımında önemli olan lekelerin sonradan yeniden etkili olmamasıdır. Bu nedenle leke bakımının ciltte içten dışa doğru uygulanması gerekir. Mezolift tedavisi renk açıcı maddelerle uygulanmakta ve cilt hücrelerindeki melanin aktivitesi de azaltılmaktadır. Bunun içeriğindeki hiyalüronik asitle, vitamin ve mineraller cildin sağlıklı olmasına katkı sağlamaktadır.

  Mezoterapi: Cildin sağlıksız, mat ve nemsiz görünmesini engellenmek için, ince uçlu iğnelerle cilde vitamin ve minerallerden oluşan bir madde verilir. Buna büyüme faktörü de ilave edilebilir. Böylece cilt hücrelerini aktive edecek proteinlerin sentezlenmesi sağlanıyor. Mezoterapi sayesinde sıkı, nemini koruyan bir cilt elde ediliyor.

  Clear Lift: Bu yöntem ciltteki lekelerin tedavisinde yazın bile uygulanabilir. Tedavide leke bakımı epidermis altından yapılır. Bu sayede epidermis dokusu zarar görmeden bakım yapılır. Bu yönte4mde anestezi kullanılmadan, cilt altına ısı verilerek, cildin dış yüzeyine zarar verilmeden sorunlar giderilmiş olur. Ancak yerleşik olan, eskiden oluşan ve koyulaşmış cilt lekelerinde pek faydası olmayan bir tedavidir. Lazer tedavileri desteğiyle ciltteki leke bakımında daha güvenilir sonuçlar vermektedir. Clear Lift lazerle cildin dokusu pürüzsüzleştirilir, daha genç ve canlı görünen bir cilt elde edilir. Ciltteki lekelerin rengini açmak için kalojen geliştirir. Aynı zamanda lekelerin azaltılmasını sağlar.  Online Randevu

Telefon
Whatsapp