• Buz Epilasyon Nedir?
  Buz Epilasyon, günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş olan bir epilasyon çeşididir. Bu epilasyon uygulamasında kullanılan cihazın başlığı -3 dereceye ulaştığı için ciltte buz etkisi yaratır. İsmini buradan alan epilasyon uygulaması, buz başlığı sayesinde acıyı deredeyse tamamen ortadan kaldırır.
  Lazer Epilasyon İçin Buz Epilasyon Başarılı Mıdır?
  Günümüzde lazer epilasyon için çeşitli teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bunlar Ndyag lazer, Alexandrite lazer, Ipl ışın ve Diod lazer uygulamalarıdır. Bu uygulamalar arasında en başarılı sonuca ulaşan cihaz Diod lazer olarak gösterilmektedir. Diod lazer 810 nm dalga boyuna sahip bir cihazdır. bu da ince, kalın, açık, koyu tüm tüylerin cihaz tarafından fark edilmesine olanak tanır.
  Buz Epilasyon Hangi Teknolojik Aletlerle Uygulanmaktadır?
  Buz Epilasyonu STS Lazer Ltd. firması tarafından tescillenmiş olan bir uygulamadır. Bu epilasyon Soprano ICE Diod adı verilen cihazla uygulanır. Ortalama 6 seansta sonuç veren bir cihazdır.
  Buz Epilasyon İnce Tüyler İçin Uygun Mudur?
  Açık tenli ve kırmızı-sarı tüylere sahip olan kişilerin lazer epilasyon yaptırması mümkün olmuyordu. Ancak artık günümüz teknolojisiyle bu sorun ortadan kalmış bulunmaktadır. Soprano ICE Buz Epilasyon uygulaması açık renkli tüyler dahil olmak üzere tüm tüyler için uygundur.
  Buz Epilasyon Koyu Ten İçin Uygun Mudur?
  Buz Epilasyonun en büyük avantajlarından bir diğeri ise koyu tenli kişilere de uygulanabilir olmasıdır. 4 mevsim, her renk ten ve tüy tipine uygun olan Buz Epilasyonu bu nedenlerden dolayı oldukça rağbet görmektedir.
  Buz Epilasyon Uygulaması Acısız Mıdır?
  Buz Epilasyon uygulaması hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen bir epilasyon türüdür. Her cilt rengine ve tüy özelliğine uygun olan Buz Epilasyon, özel başlığı sayesinde kişinin acı çekmemesini sağlar. Acısız ve ağrısız bir epilasyon deneyimi sunan Buz Epilasyon erkeklerde ense, sırt, yanak üstü gibi bölgelere de uygulanabilmektedir.
  Buz Epilasyon Seansı Ne Kadar Sürer?
  Buz Epilasyon uygulamasında tüm vücuda epilasyon yapılması ortalama 35 dakika sürmektedir. Cihazın özel başlığı sayesinde kişiye masaj gibi gelen bu seans ağrısız ve acısız geçmektedir.
  Buz Epilasyon Ütüleme Epilasyondan Farklı Mıdır?
  Ütüleme epilasyonu 2008 yılında icat edilmiş olan ve Alma Lasers tarafından tescillenen bir teknolojidir. Bu teknoloji yalnızca Soprano Laser cihazıyla uygulanabilmektedir. 1 Saniyede 10 atış yapan bu cihaz sektörde büyük bir ilgi görmüştür.
  Buz Epilasyon ise ütüleme epilasyonun üzerine geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Epilasyon süresi ütüleme epilasyona göre daha kısa olmaktadır.
  Ütüleme Epilasyon Nedir?
  Ütüleme epilasyon, uygulamanın ütü yapar gibi olmasından dolayı ismini buradan alır. Hızlı ve başarılı bir sonuç veren ütüleme epilasyonu, sık atışları sayesinde epidermis tabakasının altındaki kıl köklerine ulaşabilmektedir. Epidermis tabakasının kısa sürede soğuması sağlanarak yanık ve leke oluşumu tamamen engellenir. Bu uygulamada ağrı ya da acı hissi olmaz.
  Buz Epilasyon Yüze Uygulanabilir Mi?
  Yüzdeki tüyler açık renkli olması sebebiyle eski teknolojide yüze uygulanan lazer epilasyonlar yeteri kadar başarılı olamıyordu. Ancak Buz Epilasyon uygulaması yüzdeki ince tüyleri de görebilecek bir teknolojiye sahiptir.

Telefon
Whatsapp