• Buz Lazer Epilasyon İstanbul’da Nerelerde Var?

  Buz lazer epilasyon, İstanbul’da birçok merkezde ve klinikte uygulanmakta olan bir teknolojidir. Bu teknoloji ile acısız, kolay ve kalıcı epilasyon uygulanması mümkündür. Tüm vücuda epilasyon uygulaması 35 dakika kadar sürer. Ortalama 6 seans yeterli olmaktadır. Seanslar 6 haftada 1 gerçekleşir.

  Buz lazer epilasyon cihazının ismi, ciltte buz etkisi yaratmasından gelir. Buz etkisi yaratarak lekelenmeyi, acıyı ve ağrıyı en aza indirger. Böylece konforlu bir epilasyon deneyimi sunar.

  Buz lazer epilasyon uygulaması günümüzde hem erkeklere hem de kadınlara başarıyla uygulanmaktadır. En hassas bölgelere dahi kolaylıkla ve acısız şekilde uygulanabilen buz lazer epilasyon, kısa sürede etkisini göstermeye başlar.

  Buz lazer epilasyon hamile kadınlara tavsiye edilmemektedir. Bunun nedeni ise cihazın hamileler üzerinde test edilmemiş olmasıdır.

  18 yaşından büyük erkeklere ve kadınlara uygulanabilen buz lazer epilasyonu kalıcı olarak tüylerden kurtulmayı vaat etmektedir. Tedavinin kalıcılığı olsa da çeşitli hormonal değişiklikler bu kalıcılığı engelleyebilmektedir. Özellikle hamilelik, hormon ilacı kullanımı gibi durumlarda kıl kökleri tekrardan canlanabilmektedir. Bu durumda buz lazer epilasyonu uygulamasını yılda 1-2 defa yaptırmak yeterli olacaktır.

  Buz lazer epilasyonu kolay, pratik ve acısız bir epilasyon imkanı sağlar. Tüm cilt tiplerine ve ten renklerine uygun olan buz lazer epilasyonu, açık renkli tüylerde de oldukça başarılıdır.

  Buz lazer epilasyonu, ütüleme epilasyon teknolojisiyle uygulanmaktadır. Bu da saniyede 10 atış anlamına gelir. Buz lazer epilasyon cihazı 810 nm dalga boyuna sahip olduğu için seanslar kısa sürmektedir. Tüm vücut epilasyonunun senası ortalama 35 dakika sürer. Ense, göğüs, sırt, yanak üstü gibi hassas bölgeler de hem erkeklerde hem de kadınlarda acısız bir şekilde epilasyon yapılır.

  Buz lazer epilasyon, ağrısız ve kolay bir epilasyon uygulaması sunarak kalıcı rahatlık sağlamaktadır. Açık renkli tüylerden dahi kalıcı olarak kurtulmak artık mümkündür. Bunun için buz lazer uygulaması tavsiye edilir. Cihazın sahip olduğu teknoloji acıyı neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. Böylece kişiler rahatlıkla tüm bölgelere epilasyon uygulaması yaptırabilmektedir.

  Buz lazer epilasyonu, her mevsimde rahatlıkla uygulanabilen bir epilasyon türüdür. Bunun için kış mevsimini beklemeye gerek yoktur. Buz lazer epilasyonu yaz mevsiminde de kolaylıkla uygulanabilmektedir.

  Buz lazer epilasyon uygulamasının yapılacağı kliniği tercih ederken teknolojik donanım, hijyen, tecrübeli personel gibi kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bu kriterler, uygulamanın yapıldığı merkezdeki fiyatları da etkilemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu, fiyatı uygun bir klinik arayışında olurken hijyen, donanım ve tecrübe gibi konuların atlanmaması gerektiğidir. Tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak bir tercih yapılması gerekir.

  Buz lazer epilasyonunun İstanbul’da yapılmakta olduğu klinik ve merkezler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Telefon
Whatsapp