• Buz epilasyon hakkında bilmek istedikleriniz. Gelişen teknoloji ve buz epilasyon yöntemi ile ortaya konan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  Acısız epilasyon bu zamana kadar pek çok kişinin hayallerini süslüyordu. Gelişen teknoloji ve buz epilasyon yöntemi sayesinde acısız epilasyon artık hayal değil. Ayrıca seans uzun sürse bile soğuk/buz etkisini hiç kaybetmez. Üstelik vücutta adeta masaj etkisi bırakır. Kısacası eğer aklınızda “buz epilasyon cidden ağrı ve acısız mı?” diye sorular varsa, size buz epilasyonun dünyanın en gelişmiş epilasyon sistemi olduğunu ve bu nedenle acı ve ağrı olmadığını, ayrıca çok konforlu bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.
  Kişinin kıl ve hormon yapısına bağlı olarak seans sayısı değişkenlik göstermektedir. Ancak buz epilasyon oldukça hızlı sonuç alınan bir yöntemdir. Kişinin kıl yapısına göre ortalama 6 veya 8 seansta gayet başarılı bir sonuç elde etmekteyiz.
  Diğer epilasyon yöntemlerinde çoğunlukla yaz ve devamındaki aylarda seanslara ara vermek durumunda kalınırdı. Çünkü bu aletler bronz ten üzerinden kılları iyi göremiyor ve daha fazla acıya neden oluyorlardı. Ancak buz epilasyon yönteminde ten renginiz veya tüy renginiz ne olursa olsun seanslar olumsuz etkilenmeyecektir. Yani cevap, evet yapılır olacaktır.
  Buz epilasyon yöntemi bronz tende de yapılabilmektedir. Diğer yöntemlerde seanslar planlanırken tatil ve bronzlaşma durumu mutlaka göz önüne alınırdı. Ancak seansları planlarken artık mevsimleri düşünmek zorunda değilsiniz. Tatilde bronzlaşıp döndükten sonra da epilasyona devam edebilirsiniz.
  Buz epilasyondan seansa girdikten sonra 1 veya 2 gün sonra güneşlenebilirsiniz ve solaryuma girebilirsiniz. Koruma amaçlı güneş kremi kullanmakta da bir sakınca yoktur, aksine kullanmak cildi korumanıza yardımcı olur. Yüz bölgesinde özellikle koruyucu kullanmanızı tavsiye ederiz.
  Buz epilasyon her cilt yapısına uygun olduğundan ve buz başlığa sahip olmasından dolayı ciltte herhangi bir tahriş oluşturmayıp gayet konforlu bir epilasyon imkanı sunmaktadır. Özellikle hassas bölgelerde ciltte yanık, kızarıklık oluşmaması için buz epilasyon önerilmektedir.
  Diğer epilasyon yöntemlerinde kol, göbek gibi vücudun diğer bölgelerine nispeten daha ince kıl köklerine sahip bölgelerde başarıya ulaşılamıyordu. Bu bölgelerdeki tüylerinden rahatsız olan kişiler buz epilasyonla kısa sürede olumlu sonuç alabilirler. Buz Epilasyon, hem ince hem de kalın kıllarda etkili ve başarılı tek cihazdır. Keza kızıl, sarışın kişilerde de yüksek başarıya sahip bir cihazdır.
  Tabii ki yaptırabilirsiniz. Alexandrite ince kılları görmediği için, kalın tüylerinizden kurtulmuş olduğunuz halde, hala bir miktar ince tüye sahip olabilirsiniz ve bu sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu durumda buz epilasyon yaptırmanıza hiçbir engel yoktur. Buz epilasyon hem ince, hem de kalın tüyleri gördüğünden çok daha iyi sonuçlar almaktayız.
  Her insanın kıl yapısı birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle bu tip tedavilerde %100 sonuç garanti etmek doğru ve etik olmaz. Fakat buz epilasyon yönteminde kişinin kıl ve hormon yapısına göre ortalama %75 ve %100 arası çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.
  Seanslar bittikten sonra, kıl ve hormon yapısına göre tüyleri çıkan bazı kişilerde düzenli periyotlarda seans uygulanarak kalıcılık sağlanabilir. 8 seanstan sonra 3. ve 6. aylarda, son olarak 1 yıl sonra tüyler çıkarsa seansa gelinmektedir. Böylece daha etkili bir sonuç sağlanmış olacaktır.
  Birçok kişinin problemidir batık tüyler. Bu tip cilde sahip kişiler ağda ve diğer epilasyon yöntemlerinden sonra bu görüntü ve durumdan kurtulamamaktadır. Kadınlarda bacak ve bikini bölgesinde rastlanılmaktadır. Özellikle bacaklardaki kıl batıkları nasıl geçer sorusuna cevap arayan kadınlar için en doğru cevap buz epilasyondur. Olumlu anlamda bir etki olarak, buz epilasyon batıkları da gidermektedir.
  Yüz, vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Bu nedenle epilasyon ihtiyacı duyulsa da birçok kişi tarafından yaptırıp yaptırmamak konusunda tereddüt edilir. Ancak iğneli yöntemler gibi acı ve kızarıklık olmadan, buz epilasyon yöntemiyle rahatlıkla yüzünüzü istenmeyen tüylerden arındırabilirsiniz.
  Epilasyon öncesi kişileri en çok tereddüte düşüren durum, özellikle uygulanacak bölge sert kıl köklerine sahip değilse kıl artışı olup olmayacağı hususudur. Ancak buz epilasyon hangi bölgeye yapılacak olursa olsun, kıl artışı söz konusu değildir. Tam tersi buz epilasyon cihazı ayva tüylerde bile etkili ve başarılıdır. Ayrıca cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmaktadır.
  Herhangi bir kimyasal ürün kullanmamak şartıyla ılık suyla duş alabilirsiniz. Duş alırken keselenmemeye dikkat edilmelidir. Ayrıca epilasyondan hemen sonra yıkanılmak isteniyorsa küvette yıkanmak yerine duş tercih edilmelidir. Çünkü cilt ilk aşamada biraz hassas olacaktır. Hassasiyetiniz sona erdikten sonra dilediğiniz gibi duş alabilirsiniz.
  Buz epilasyona gelirken tüylerinizi jiletle sıfır olacak şekilde alarak gelmelisiniz. Bu işlem aynı gün veya bir gece önceden yapılmalıdır.
  Her işte olduğu gibi buz epilasyonda da işi kuralına göre uygulamak olumlu sonuçlar almak adına önemlidir. Bu nedenle güzel ve hızlı sonuç almak için düzenli gelmek tavsiye edilir.
  Regl dönemleri, kadınların acıya daha hassas oldukları bir dönem olduğundan diğer epilasyon yöntemleri için pek uygun bir dönem değildir. Ancak buz epilasyon yöntemi acısız bir yöntem olması sebebiyle regl döneminde de güvenle yaptırılabilir.
  Tüylerin büyüme, dinlenme ve dökülme evreleri olmaktadır. Tedavinin başarılı olması için kıllar büyüme evresindeyken işlem yapmak gerekir. Bu nedenle en iyi sonuçları en kısa sürede alabilmek adına, buz epilasyon seansları ayda bir yapılacak şekilde düzenlenmektedir.
  Sarışın veya kızıl olup da epilasyon yaptıramayanlar, buz epilasyon ile artık çözüme kavuşabilirler. Kızıl tüylerde olduğu gibi sarı tüylerde de etkili ve başarılı olan tek cihaz buz epilasyon cihazıdır. Tıpkı ince tüylerde olduğu gibi farklı renge sahip cilt ve tüylerde de en etkili cihazdır.
  Hayır yapılmamaktadır. Sadece buz epilasyon yöntemi değil, hamilelikte diğer tüm epilasyon yöntemlerinden uzak durulmalıdır. Seanslar devam ederken hamile kaldığınızı öğrendiyseniz seanslara mutlaka ara vermelisiniz. Eğer emziriyorsanız epilasyon yaptırmak için mutlaka doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Ancak merkezimizde gebelik durumunda her koşulda seans yapılmamktadır.
  Hiçbir zararı bulunmamakla birlikte bu hassas bölge için en uygun tercih olacaktır. Çünkü aynı zamanda acısız bir şekilde yaptırabiliyorsunuz. Hassas deriye sahip bu bölgenin tahriş olma riskini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Ve bazı kişilerde özel bölgelerde renk açma gibi bir etkisi de olmaktadır.
  Bu konu pek çok kadının kafasını kurcalasa da hayır, herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Çünkü buz epilasyon esnasında vücuda gönderilen ışın yalnızca derinin 1mm kadar altına, yani kıl köküne kadar inmektedir. Yumurtalıklar dahil diğer tüm organların bu ışınlardan olumsuz etkilenme ihtimali yoktur. Epilasyonda kullanılan ışınlar görüntüleme tetkiklerinde kullanılan ışınlardan farklıdır.
  Buz epilasyon yaptırma kararı alanların bir ay kadar önceden kıllara kökünden müdahale etmemesi gerekir. Bu nedenle cımbız, sir ağda, epilatör, iple alma gibi yöntemler kullanılmamalıdır.
  Epilasyon tamamlandıktan sonra aynı gün güneşe çıkmamalı, solaryum gibi UV ışınlarının olduğu alanlardan uzak durmalısınız. Güneş ışınlarından korunmak için koruyucu krem kullanmanızı tavsiye ederiz.
  Buz epilasyon genel olarak diğer epilasyon yöntemleriyle kıyaslandığı zaman yan etkileri en az olan bir uygulamadır. Diğer epilasyon yöntemlerinde epilasyon sonrası oluşan kızarıklık etkisi bunda oldukça azdır.
Telefon
Whatsapp